Tipy a rady vás......
Naučte sa brať predmety bruškami prstov, nie špičkami nechtov (zbieranie mincí, drobných predmetov)
· Pri veľkom upratovaní, umývaní riadu, práci na záhrade a podobných činnostiach , noste vždy gumené rukavice
· Pri otvárani a zatváraní šuplíkov , skríň a dvier využívajte kĺby prstov
· Pri používaní kalkulačky, mobilu si pomáhajte ceruzkou alebo bruškami prstov
· Pri vyberaní predmetov z vreciek úzkych nohavíc, radšej zobliecť a vysypať
· Pri obúvaní použiť obuvák, na to ho vynašli
· Pri ustieľaní, zasúvaní plachty za matrac použite hranu ruky alebo napr. pravítko
· Pri zatváraní retiazok, náušníc použite priateľa
· Pri obliekaní siloniek dávajte pozor, aby ste ich ťahali len bruškami prstov ( pomôcť môže takisto priateľ, možno sa veľmi poteší)
- Pred prvou modeláciou nechtov zvážte účel. Nie je to záležitosť jednej akcie, je to skôr životný štýl.
- Pri prvej modelácii si zvoľte si prirodzenú dĺžku vašich nechtov. Čo je približne 3-4 mm špička nechtu- ľahšie si na ne zvyknete a dlhšie vám vydržia. Vaše ruky potrebujú čas a tréning, nechoďte rovno do dlhých . Vhodnú dĺžku nechtov si ľahko otestujete napr. pri zbieraní mincí zo stola. Opatrne skúšajte, čo si s nimi môžete dovoliť a čo nie.
- V prvých hodinách sa vám môžu zdať vaše nechty ťažké a neprirodzené.
- Pred akoukoľvek modeláciou sa nechty nesmú dlhodobo namáčať ani mastiť, modelačné prípravky by nemuseli dobre držať a došlo by k odchlipovaniu modelačných vrstiev.
- Choroba, užívanie liekov, stres, hormonálne zmeny, nadpriemerne sa potiace ruky môžu spôsobovať kratšiu trvanlivosť modeláže, i keď to nie je pravidlom.
- Pokiaľ je necht poranený, trpí nejakým ochorením, kožička je zapálená, odložte návštevu až po úspešnom vyliečení.
- Pred modeláciou si premyslite , aké farby budete chcieť, aký design, dĺžku, tvar.
- Modelácia nechtov trvá so zdobením cca 2-3 hod.( podľa kvality a tvaru nechtov, zložitosti pilovania materiálu, opravovania poškodených tipov, náročnosti zdobenia...)
- Nechty sa dopĺňajú po 3-4 týždňoch, podľa rýchlosti rastu nechtov. Nielenže priveľmi odrastené nechty nevyzerajú esteticky, ale hrozí riziko ich zlomenia . Pri dlhých a odrastených nechtoch sa stresový bod modeláže ( ťažisko nechtu, najviac zaťažované miesto) posúva viac k odrastenému okraju nechtu, čím vzniká akoby páka a pokiaľ sa necht nedoplní, pri menšej záťaži sa môže prelomiť. Takisto pri kratšom vlastnom nechtovom lôžku je ideálnejšie dopĺňať skôr.
- Pamätajte si, že gélové, akrylové, akrygélové nechty sú síce pevné, odolné a naozaj veľa vydržia, ale nie sú nezničiteľné. (Určite viete, že umelá hmota sa dá neopatrným zachádzaním poškodiť. Umelé nechty nie sú zo železobetónu. )
- Preto dávajte pozor na intenzívny tlak na nechty pri rôznych činnostiach.Pred náročnejšími prácami si radšej pomocou pilníka skráťte dĺžku nechtov, pomôže niekoľko mm .
- V zimnom období noste rukavice, modelovacia hmota môže byť krehkejšia.
- Ak sa z rôznych dôvodov rozhodnete pre odstránenie umelých nechtov, nikdy to nerobte násilne samy doma, v lepšom prípade vám ostanú slabé, akoby „ papierové“ nechty, ktoré sa nezregenerujú, len budú musieť odrásť. V horšom prípade žiadne.